Знищуймо карантинний бур`ян – амброзію

Від: 04 липня 2017

Карантинний бур'ян – амброзія становить неабияку проблему для міста. Поруч з такими негативними впливами амброзії як висушування грунту, пригнічення росту культурних рослин та діяльності ґрунтових мікроорганізмів, захоплення життєвого простору інших рослин, насамперед необхідно відзначити її сильну алергічну дію, що завдає шкоди здоров'ю людей. При цвітінні амброзія викликає сльозоточіння, нежить, головний біль, чхання. Рослина може досягати 1 метра заввишки, а корінь проникати до 4 метрів вглибину. Сходи з'являються ще в травні, інтенсивний ріст починається в червні, а цвітіння триває з липня до кінця вересня. Амброзія може рости скрізь: по засмічених місцях, газонах, вздовж доріг і дуже швидко розмножується. Кожна рослина амброзії дає близько 30-40 тис. насінин, які добре пристосовані до поширення і зберігаються 7-10 років.

Існують різні методи боротьби з амброзією: агротехнічні, хімічні, біологічні.

В умовах міста необхідно скошувати її до цвітіння, видаляти з коренем, засіювати осередки амброзії насінням багаторічних газонних трав (вівсяницею червоною чи овечою, тонконогом луговим, житняком тощо). Окрім чистих посівів можна використовувати травосуміші, які ще ефективніші в боротьбі з амброзією.

Звертаємось до всіх мешканців району, керівників підприємств, організацій: Вживайте заходів з ліквідації амброзії на власній та прилеглій території! Не будьте байдужими! В наших силах слідкувати за власними присадибними ділянками, територією біля власного будинку, підприємства, знищувати амброзію і таким чином зберігати власне здоров'я та порядок в місті.

Попереджаємо, що законодавством передбачено накладення штрафу за невжиття заходів по боротьбі з бур'янами на громадян від 340 до 1360 грн. і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн. (ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення).