Реформування галузі охорони здоров`я у Довгинцівському районі та у м. Кривому Розі

Від: 20 березня 2013

Реформування системи охорони здоров'я у м. Кривому Розі здійснюється на підставі Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві» № 3612-VІ від 07.07.2011 та у відповідності з зведеним планом-графіком реалізації у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві пілотного проекту щодо реформування системи охорони здоров'я, погодженого МОЗ України 25.08.2011.

У відповідності до визначених документів сесією міської ради від 25.08.2011 №546 та №554 у місті створено 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги на базі існуючих комунальних закладів, з відокремленням частини комунальної власності та надано згоду на передачу окремого майна комунальних закладів охорони здоров'я до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області.

01.12.2011 зазначені 7 центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких входять станом на теперішній час 24 амбулаторії, 12 окремих кабінетів загальної практики-сімейної медицини, розпочали свою діяльність.

Медичну допомогу населенню у Довгинцівському районі надають структурні підрозділи центрів первинної медико-санітарної допомоги № 4 (управління знаходиться в міській лікарні № 4, а кабінети прийому лікарів розташовано на мкр. Східний -1,2,3) та центру № 5 (управління знаходиться в міській поліклініці № 4, а прийом здійснюється у поліклінічних відділеннях 2-ї дитячої лікарні з філіалами та поліклініці Довгинцеве.) Інші лікувально-профілактичні заклади розташовані в районі Відділкова лікарня, Онкодиспансер, дитячий протитуберкульозний санаторій, стоматологічна поліклініка № 7 своєї структури не змінили.

Центри первинної медико-санітарної допомоги пройшли державну реєстрацію та їх данні внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Водночас, обласною радою прийнято рішення №185-9/VІ від 21.10.2011 «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області», №195-10/VІ від 27.12.2011 «Про трудові відносини з керівниками обласних комунальних підприємств, закладів та установ, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області» та 196-10/VІ від 27.12.2011 «Про затвердження статутних документів окремих обласних комунальних підприємств, закладів та установ, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області» надано згоду, вирішено питання про працевлаштування та змінено назву медичних закладів Кривого Рогу, які надають вторинну медичну допомогу. Ці заклади також пройшли державну перереєстрацію та у січні поточного року переведені на утримання з обласного бюджету.

Слід відзначити, що своєчасне прийняття бюджету на 2012 рік дозволило ЦПМСД з перших часів початку своє діяльності мати достатнє матеріальне забезпечення усіма необхідними лікувальними засобами, витратними матеріалами та іншим.

Фінансування на одне відвідування в центрах первинної медико-санітарної допомоги збільшено з 3-5 копійок до 3грн.

Також слід відзначити, що завдяки переводу на обласне фінансування вторинної медичної допомоги значно збільшено витрати на фінансування усіх закладів на 1 ліжко-день (харчування та медикаменти).

Отримало юридичний статус окреме відділення для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС в 3-й лікарні, де витрати на 1 ліжко-день зростуть до 35грн. на медикаменти та 30грн. на харчування. Раніше коли ці ліжка були у складі терапевтичного відділення цієї ж лікарні фінансування складало 6,36 грн. на медикаменти, та 2,37 грн. на харчування.

Фінансування відділення ветерані ВВВ у 5-й лікарні - 75,0 грн. (харчі-35 грн., медикаменти-40 грн.). Крім того, така ж сума буде надаватися, якщо ветеран лікуватиметься в стаціонарних відділеннях інших лікарень.

Під час проведення розподілу на первинну та вторинну медико-санітарну допомогу в нашому місті було чітко визначено перелік майна, медичного обладнання, приміщень, штатних посад, які залишатимуться та утримуватимуться на первинному та вторинному рівні, скорочення фізичних осіб - медичних працівників та зменшення заробітної плати при цьому не відбулося.

Незважаючи на те, що лікарні, які віднесені до другого рівня надання медичної допомоги утримуються за рахунок коштів обласного бюджету, у кожній з них організовано наглядову раду, яку очолює представник органів місцевого самоврядування та склад якої затверджено розпорядженням голови обласної ради від 23.12.2011 № 462-Р. Основним завданням наглядових рад згідно Положення є контроль діяльності лікувальних закладів вторинної, медичної допомоги, що не дозволить призвести до погіршення та зниження обсягів медичного обслуговування мешканців міста.

На виконання рішень Керуючого комітету проекту «Модернізація охорони здоров'я у Дніпропетровській області» від 11.08.2011, 13.10.2011, 03.11.2011, доручення першого заступника голови облдержадміністрації від 10.10.2011
№ 07-6944/0/2-11 «Про забезпечення виконання заходів з реформування системи охорони здоров'я у Дніпропетровській області» повідомляємо, що на підставі рішення міської ради від 26.10.2011 №659 «Про внесення змін у додаток 1 до рішення міської ради від 22.12.2004 №2514 «Про міську міжгалузеву комплексну програму «Здоров'я нації» управлінням охорони здоров'я виконкому міської ради розроблено та надано на затвердження виконкому міської ради проект соціальної угоди з медичними працівниками загальної практики-сімейної медицини, де передбачено забезпечення тимчасовим житлом (гуртожитком), щорічним безоплатним оздоровленням медичних працівників та їх дітей, мобільним зв'язком під час виконання посадових обов'язків, безоплатного проїзду в комунальному транспорті, безкоштовної вакцинації проти інфекцій та соціально-небезпечних хвороб, безоплатне утримання дитини працівника у дитячому дошкільному закладі та надання одноразової грошової допомоги.

У теперішній час зазначена угода прийнята рішенням виконкому міської ради від 09.12.2011 №395 та укладена з 12 медичними працівниками загальної практики-сімейної медицини.