Криворізька північна ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

Від: 20 жовтня 2017

Увага! Телефонне шахрайство!

Криворізька північна ОДПІ звертає увагу, що останнім часом зафіксовані випадки, коли невідомі особи шляхом СМС-повідомлень від імені ДФС України повідомляють суб’єктів господарювання про існуючу заборгованість по платежам до бюджету та необхідність передзвонити за вказаними в СМС-повідомленнях телефонними номерами.

Такі дії зловмисників спрямовані на вирішення їх власних питань та дискредитацію іміджу Державної фіскальної служби України.

Шановні платники податків, подібні факти є провокацією з боку шахраїв. Будьте пильними та не дозволяйте себе ошукати.

Як отримати реєстраційний номер для дитини

Громадянин, для якого раніше не формувалася Облікова картка фізичної особи – платника податків (далі – Облікова картка) та якого не включено до Державного реєстру, зобов’язаний особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу Облікову картку за формою № 1ДР, яка є водночас заявою для реєстрації у Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу.

Облікові картки громадян віком до шістнадцяти років або неповнолітніх осіб, які ще не отримали паспорта, подаються одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного із батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника) (п. 5 розд. VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міндоходів від 10.12.2013 р. № 779).

Реєстрація громадянина у Державному реєстрі здійснюється протягом п’яти робочих днів від дня подання до органу фіскальної служби Облікової картки. Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі особи, яка не досягла шістнадцяти років або є неповнолітньою і ще не отримала паспорта, видається одному з батьків (усиновителю, опікуну, піклувальнику) за наявності свідоцтва про народження дитини та документа, що посвідчує особу одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника). Звертатися необхідно до Центрів обслуговування платників за місцем проживання особи, або за місцем отримання доходів, або за місцезнаходженням іншого об’єкта.

Слід зазначити, що громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, отримання доходів, місцезнаходження іншого об’єкта оподаткування, можуть звернутися за документом, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, до будь-якого контролюючого органу, незалежно від реєстрації їх місця проживання чи перебування або відсутності такої реєстрації.

Інформація стосовно діяльності органів ДФС України та роз'яснень податкового та митного законодавства