Як отримати субсидію?

Хто має право на призначення субсидії?

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання, з урахуванням пільг, перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотку платежу (10 чи 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу).

Яким чином можна отримати субсидію?

Перш за все, необхідно заповнити заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, бланки яких можна отримати в управліннях праці та соціального захисту населення виконкомів районних у місті рад, та надати довідки про доходи за 6 попередніх місяців працездатних осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні. При поданні документів пред’являються паспорти, свідоцтва про народження дітей, трудові книжки (для непрацюючих).

Хто сплачує у разі призначення субсидії 10 відсотків сукупного доходу сім’ї за житлово-комунальні послуги?
 • сім’ї, які складаються лише з непрацездатних громадян;
 • сім’ї, у складі яких є неповнолітні діти, інваліди І, ІІ груп і середньомісячний сукупний доход на одного зареєстрованого у житловому приміщенні не перевищує прожиткового мінімуму (з 01.01.2012 – 1017 грн., з 01.04.2012 – 1037 грн., з 01.07.2012 – 1044 грн.; з 01.10.2012 – 1060 грн.; з 01.12.2012 – 1095 грн. ) в розрахунку на одну особу на місяць.

Перерахунок розміру субсидій виходячи із зменшених відсотків обов’язкової частки плати для сімей, які отримують субсидії станом на 1 січня 2012 року, проведено автоматично, без додаткових звернень громадян.

На яку площу призначається субсидія?

Норма володіння чи користування загальною площею житла встановлена в розмірі 21 м2 на кожного зареєстрованого у житлі та додатково 10,5 м2 на всіх зареєстрованих, а для осіб, які проживають в однокімнатній квартирі, на загальну площу незалежно від розміру квартири.

В окремих випадках, виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім’ї, субсидії можуть призначатися на більшу, понаднормову площу житла. Це відбувається за рішеннями комісій по субсидіям, створених при виконкомах районних у місті рад.

Прийняте рішення про призначення субсидій незалежно від розміру загальної площі житла у випадках, коли у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані лише непрацездатні особи, які не мають інших доходів, крім доходів від особистого селянського господарства, земельних ділянок, наданих для потреб городництва, сінокосіння і випасання худоби, пенсії та інших соціальних виплат, переглядається, зокрема, у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у такому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів.

На який термін призначається субсидія?

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців з місяця звернення за нею, а на придбання твердого палива та скрапленого газу – один раз на календарний рік.

Уразі коли оплата послуг з теплопостачання провадиться лише в опалювальний період, субсидія призначається на цей період, починаючи з місяця звернення за її призначенням.

Який порядок призначення субсидії у разі наявності заборгованості з платежів за житлово–комунальні послуги?

Раніше у разі наявності заборгованості з платежів за житлово-комунальні послуги, що виникла до 1 грудня 2006 року, субсидія призначалася за умови укладення громадянином з підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг договорів про реструктуризацію заборгованості.

23 липня 2011 року Урядом країни прийняте рішення, яким було надано право громадянам, які мають нереструктуризовану заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася до 1 грудня 2006 року, отримувати субсидії.

В яких випадках субсидія може бути призначена як виняток, за рішенням районних комісій?

За рішенням комісій при виконкомах районних у місті рад, субсидії можуть призначатися:

 • на збільшену понад норму загальну площу житла;
 • у разі повторного подання довідок про відсутність доходів у окремих працездатних громадян, зареєстрованих у житловому приміщенні, або якщо розмір доходів залишається меншим від неоподаткованого мінімуму доходів громадян;
 • якщо серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працювали, не навчалися, не перебували на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, протягом 3-х місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії;
 • якщо уповноважений власник житла, на якого відкрито особовий рахунок, або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним:
  • здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення;
  • має у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння чи користування загальною площею житла;
  • має у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску);
 • у випадках придбання житлового приміщення менш ніж за рік до місяця звернення за субсидією;
 • індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але вони сплачують вартість житлово-комунальних послуг або використовують тверде паливо для опалення будинку та скраплений газ для приготування їжі;
 • у разі звернення особи, яка зареєстрована в житловому приміщенні, сплачує за житлово-комунальні послуги, але не є уповноваженим власником (співвласником) житла;
 • якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири, автомобіля, транспортного засобу, будівельних матеріалів, тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири або автомобіля тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.

Рішення про призначення (не призначення) субсидії, як виняток, приймається на підставі акта обстеження матеріально –побутових умов сім’ї, а одиноким непрацездатним громадянам, які обслуговуються територіальним центром на підставі клопотання територіального центру.

В районних управліннях праці та соціального захисту населення діють прямі телефонні „гарячі” лінії, за якими можна отримати консультацію щодо умов призначення субсидії. Це:

Довгинцівський район 71-44-19;

 

Джерело інформації: Криворізький ресурсний центр