З 1 липня 2015 року ліцензуванню підлягає діяльність по виробництву, імпорту, експорту, оптовою і/або роздрібною торгівлею пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв

Від: 06 липня 2015

Шановні суб'єкти господарювання!

З 1 липня 2015 року ліцензуванню підлягає діяльність по виробництву, імпорту, експорту, оптовою і/або роздрібною торгівлею пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. Відповідні зміни були внесені в Закон «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів».

Роз'яснено, що законодавством не передбачено отримання окремої ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю пивом у разі наявності у суб'єкта господарювання ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Для ліцензування діяльності, передбаченої Законом «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», використовуються бланки ліцензій єдиного зразка, встановленого Кабінетом Міністрів. Відносно пива, реалізація якого дозволена в місцях торгівлі без обмеження торгової площі, пропонується на лицьовій стороні бланка ліцензії вказувати додатково вид алкогольної продукції в дужках - слово «пиво».

Згідно частини 14 ст. 15 Закону плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, окрім сидру і перрі (без додавання спирту), складає 8 000 грн на кожен окремий вказаний в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться в місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться в межах території міст - 500 грн.

Крім того, фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку ІІ і ІІІ груп, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою, зобов'язані з 1 липня 2015 року застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздруком відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Не можуть бути платниками єдиного податку І - ІІІ групи особи-підприємці, що здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (окрім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в місткостях до 20 літрів і діяльності фізичних осіб, пов'язаній з роздрібним продажем пива та столових вин.

Шановні суб'єкти господарювання!

 

 

            З 1 липня 2015 року ліцензуванню підлягає діяльність по виробництву, імпорту, експорту, оптовою і / або роздрібною торгівлею пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. Відповідні зміни були внесені в Закон «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алко-гольних напоїв і тютюнових виробів».

            Роз'яснено, що законодавством не передбачено отримання окре-мої ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну тор-гівлю пивом у разі наявності у суб'єкта господарювання ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю алкоголь-ними напоями. Для ліцензування діяльності, передбаченої Законом «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів», використовуються бланки ліцензій єдиного зразка, встановленого Кабі-нетом Міністрів. Відносно пива, реалізація якого дозволена в місцях торгівлі без обмеження торгової площі, пропонується на лицьовій стороні бланка ліцензії вказувати додатково вид алкогольної продукції в дужках - слово «пиво».

         Згідно частини 14 ст. 15 Закону плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, окрім сидру і перрі (без додавання спирту), складає 8 000 грн на кожен окремий вказаний в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться в місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться в межах території міст - 500 грн.
         Крім того, фізичні особи - підприємці - платники єдиного подат-ку ІІ і ІІІ груп, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахун-ках готівкою, зобов'язані з 1 липня 2015 року застосовувати належним чином зареєстровані РРО з роздруком відповідних розрахункових доку-ментів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
         Не можуть бути платниками єдиного податку І - ІІІ групи особи-підприємці, що здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (окрім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в місткостях до 20 літрів і діяльності фізичних осіб, пов'я-заній з роздрібним продажем пива та столових вин.