Звернення Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області до батьків

Від: 28 травня 2014

Шановні батьки!

У сьогоднішній складній економічній та соціальній ситуації в нашій країні, особливу тривогу ми відчуваємо за найбільш беззахисних громадян - маленьких дітей. Завдання дорослих полягає в тому, щоб не тільки оберігати і захищати дитину, але й підготувати її до зустрічі з різними складнощами та небезпечними життєвими ситуаціями.

Мета з виховання безпечної поведінки у дітей - дати кожній дитині основні поняття небезпечних для життя ситуацій та особливостей поведінки в них. Без взаємодії з батьками це просто неможливо, так як отримані в дитячому садку або школі знання з основ безпеки життєдіяльності потрібно закріплювати вдома.

Нещастя стається саме тоді, коли діти залишаються напризволяще, а небезпека чатує на кожному кроці: вдома – коли працюють електропобутові прилади та є вільний доступ до сірників та запальничок, вибухонебезпечних предметів, хімічних речовин; на вулиці - в умовах стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку: у лісі, горах, біля водоймищ. Діти стають заручниками обставин, а їх незнання елементарних правил безпеки нерідко стають першопричинами сумних та трагічних наслідків. Додайте сюди невмілі дії в екстремальних ситуаціях - і є усі чинники для трагедії.

Важливо не тільки оберігати дитину від небезпеки, а й готувати її до зустрічі з можливими труднощами, формувати уявлення про найбільш небезпечні ситуації, прищеплювати навички безпечної поведінки в побуті спільно з батьками, які виступають для дитини прикладом для наслідування. Отже навчання дітей є актуальним завданням для дорослих, які знаходяться в даний момент поруч з дитиною.

Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області звертається до батьків: не допускайте трагедії у вашій родині! Розповідайте своїм дітям про небезпеку гри з вогнем, навчайте їх правилам безпеки життєдіяльності. Не залишайте дітей без нагляду, дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Навчайте дітей навичкам культури поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, водою, газо- та електроприладами, різного виду небезпечними речовинами та предметами.

Пам’ятайте: безпека наших дітей залежить тільки від нас самих! Сподіваємося, що спільними зусиллями ми збережемо найцінніший скарб – дитяче життя!

Будьте прикладом дітям. Пам’ятайте, що ваші слова про дотримання правил безпеки нічого не варті, коли ви самі ними щоденно нехтуєте. Поясніть дітям, що використовувати телефон "101" без реальної загрози - злочинно, бо саме в цей час десь може лютувати справжня, невигадана трагедія і рятувальники не встигнуть на порятунок.

Якщо дитина залишається сама дома:

Вивчіть з дитиною домашню адресу та номер телефону служби «101».

Заберіть усі предмети, якими може поранитися ваша дитина.

Не залишайте на видних місцях таблетки та інші ліки.

Виходячи з дому, забирайте сірники і всі предмети, якими можна порізатися чи вколотися.

Навчіть дитину правильно користуватися телевізором, праскою. Поясніть, що лізти до розетки заборонено, а тим більше засовувати в неї сторонні предмети.

Якщо вдома зберігається вогнепальна зброя, ховайте не тільки її, але й патрони.

ГУ ДСНС України

у Дніпропетровській області