Криворізька центральна об`єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

Від: 10 травня 2016

Платниками Криворізької центральної ОДПІ сплачено до місцевих бюджетів 223,3 млн.грн.

Криворізькою центральною об’єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Дніпропетровській області протягом січня – квітня 2016 року до місцевих бюджетів зібрано платежів на загальну суму 223,3 млн.грн. По відношенню до відповідного періоду минулого року надходження платежів зросли на 51,9 млн.грн.

В структурі надходжень до місцевих бюджетів 49,9 відсотків складає податок на доходи фiзичних осiб. За чотири місяці поточного року в бюджет надійшло 111,4 млн.грн., що більше надходжень 2015 року на 37,5 млн.грн.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Про показники річної фінансової звітності, які мають враховуватись для визначення обсягу річного доходу для цілей застосування трансфертного ціноутворення

Криворізька центральна ОДПІ повідомляє:

враховуючи, що п.п. 39.2.1.7 ст. 39 Податкового кодексу України визначено, що до обсягу рiчного доходу не включаються непрямi податки, обсяг рiчного доходу платника податкiв вiд будь-якої дiяльностi для цiлей трансфертного цiноутворення, розраховуються як сумарне значення наступних показникiв «Звiту про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд). Форма № 2»:

- чистий дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) (ряд. 2000);

- iншi операцiйнi доходiв (ряд. 2120);

- дохiд вiд участi в капiталi (ряд. 2200);

- iншi фiнансовi доходи (ряд. 2220);

- iншi доходи (ряд. 2240).

Криворізька центральна ОДПІ

 

Внутрішньою безпекою ДФС викрито хабарника на Одеській митниці

Співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки ДФС затримано працівника митного поста «Кучурган-Первомайськ» Одеської митниці ДФС, який вимагав та одержав від фізичної особи грошові кошти у сумі 100 дол. США за безперешкодне переміщення товарів широкого вжитку через митний кордон України..

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України). 

Працівника митниці затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України та здійснюються першочергові слідчі дії.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Щодо нарахування та сплати податку на прибуток

Криворізька центральна ОДПІ повідомляє, що у зв’язку зі змінами, внесеними до Податкового кодексу України, Державною фіскальною службою України надані роз’яснення з деяких питань застосування норм податкового законодавства стосовно податку на прибуток.

Статтею 10 Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», з Кодексу виключено положення, які передбачали щомісячну авансову сплату податку на прибуток.

При цьому платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.

Відповідно до нової редакції п. 137.4 ст. 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Водночас п. 137.5 ст. 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період.

Більш детальну інформацію з цього питання можна переглянути на сайті “Криворізький ресурсний центр”.

Криворізька центральна ОДПІ

 

З початку року внесок Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів склав майже 20,5 млрд. грн.

Органами ДФС у Дніпропетровській області у січні - квітні поточного року забезпечено надходження в бюджети усіх рівнів (з урахуванням ЄСВ) 20 млрд. 480 млн. грн. Про це проінформував виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.

Так, до загального фонду державного бюджету впродовж чотирьох місяців 2016 року мобілізовано 11 млрд. 481 млн. грн., в тому числі Дніпропетровською митницею ДФС - 5 млрд. 102 млн. грн.

Надходження, що формують кошики місцевих бюджетів Дніпропетровського регіону склали 4 млрд. 729 млн. грн. Це на 1 млрд. 39 млн. грн. (або на 28,1%) більше фактичних надходжень січня – квітня 2015 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з початку року зібрано 4 млрд. 270 млн. грн.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Щодо питань реєстрації платником акцизного податку

Криворізька центральна ОДПІ нагадує, що відповідно до ст. 212 Податкового кодексу України особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.

У разі реалізації пального реєстрація як платника акцизного податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

З метою забезпечення виконання норм Кодексу прийнято постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 113 та 114, якими затверджено Порядок електронного адміністрування реалізації пального та Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних.

Більш детальну інформацію з цього питання можна переглянути на сайті “Криворізький ресурсний центр”.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Викрито посадовців комерційного підприємства, які не сплатили податків на суму 75,2 млн. гривень http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/print-247552.html

Співробітниками Центрального офісу з обслуговування великих платників зареєстроване кримінальне провадження, що кваліфікується за ч.3 ст.212 КК України, за фактом порушення податкового законодавства посадовими особами комерційного підприємства.

Як з’ясувалося, посадовці підприємства, яке здійснює діяльність у сфері роздрібної торгівлі пально-мастильними матеріалами, у 2015 році за рахунок проведення фінансових операцій з фіктивними підприємствами безпідставно сформували податковий кредит з податку на додану вартість та ухилились від сплати податків на суму 75,2 млн. гривень.

Слідчі дії тривають.

Криворізька центральна ОДПІ


Про зміни у порядку реєстрації платників ПДВ

Криворізька центральна ОДПІ інформує, що 20.04.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.03.2016 №373 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 06.04.2016 за № 515/28645.

Наказом забезпечено реалізацію норм Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-УШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а саме:

скорочено перелік підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ та, відповідно, виключено з переліку документів (відомостей), що підтверджують наявність підстав для анулювання реєстрації, повідомлення державного реєстратора, відомості з Єдиного державного реєстру щодо наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи - підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;

внесено зміни до форми витягу з реєстру платників ПДВ.

Більш детальну інформацію з цього питання можна переглянути на сайті “Криворізький ресурсний центр”.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Платниками Криворізької центральної ОДПІ сплачено понад 126,8 млн. грн. ЄСВ

З початку 2016 року Криворізькою центральною ОДПІ забезпечено надходження єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму 126,8 млн. грн. При цьому, лише у квітні поточного року платники єдиного внеску перерахували на рахунки Держказначейства 36,5 млн. грн.

В середньому, щомісяця протягом січня – квітня поточного року страхувальники сплачували більше 31,7 млн. грн. ЄСВ.

Звертаємо увагу платників, що з 1 травня 2016 року в Україні збільшуються розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з 1378 грн. до 1450 грн.

Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22% до визначеної бази нарахування. В пункті 5 статті 8 Закону Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» установлено порядок нарахування єдиного соціального внеску, якщо база його нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. В такому випадку сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), і ставки ЄСВ (22%).

Тому з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн. (1450 грн. *22%).

На рівні мінімального страхового внеску повинні сплачувати ЄСВ за себе фізособи – підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи.

Криворізька центральна ОДПІ


Оподаткування орендної плати

Юридична особа – орендар при нарахуванні (виплаті) фізичній особі – орендодавцю у грудні 2015 року доходу у вигляді орендної плати за 2016 рік (авансом) повинна виконати всі встановлені Податковим кодексом функції податкового агента, застосовуючи ставки податку на доходи фізичних осіб, визначені п.167.1 ст.167 Податкового кодексу, а саме:

15% бази оподаткування щодо нарахованих (виплачених, наданих) доходів, крім випадків, визначених у пунктах 167.2 – 167.6 ст.167 Податкового кодексу, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2015 р. – 12180 грн.);

20% – якщо база оподаткування в календарному місяці перевищила десятикратний розмір мінімальної заробітної плати.

Криворізька центральна ОДПІ


На Донеччині у судовому порядку повернуто державі понад 7 млн. гривень http://sfs.gov.ua/media-tsentr/regionalni-novini/print-247392.html

Протягом І кварталу 2016 року в судах різних інстанцій, з урахуванням справ минулих років, на розгляді знаходилось 2727 справ за участі органів ДФС у Донецькій області на загальну суму 3,6 млрд. гривень.

Упродовж зазначеного періоду за позовами платників податків до органів ДФС порушено провадження по 87 справах на суму  47,5 млн. грн., за позовами органів ДФС до платників податків -  по 4 справах на суму 2,1 млн. гривень.

За розглядом справ на користь органів ДФС винесено 23 остаточних рішення на суму майже 6,4 млн. гривень.

Всього до бюджету у січні-березні 2016 року за судовими рішеннями надійшло 7,13 млн. гривень.

Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України платник має право оскаржити рішення органів фіскальної служби в адміністративному чи судовому порядку. Детальніше порядок оскарження рішень контролюючих органів регламентовано статтею 56 Податкового кодексу України.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Щодо переліку джерел інформації для цілей трансфертного ціноутворення

Починаючи з 1 січня 2015 року, змінено вимоги до джерел інформації, що використовуються для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», зокрема відсутні офіційно визначені джерела інформації про ринкові ціни.

Відповідно до п.п. 39.5.3.1 п.п. 39.5.3 п. 39.5 ст. 39 Податкового Кодексу України платник податків та контролюючий орган використовують джерела інформації, які містять відомості, що дають можливість зіставити комерційні та фінансові умови операцій згідно з п.п. 39.2.2 п. 39.2 ст. 39 Кодексу, зокрема:

а) інформацію про зіставні неконтрольовані операції платника податків, а також інформацію про зіставні неконтрольовані операції його контрагента – сторони контрольованої операції з непов'язаними особами;

б) будь-які інформаційні джерела, що є загальнодоступними та надають інформацію про співставні операції та осіб.

Підпунктом 39.2.2.1 п.п. 39.2.2 п. 39.2 ст. 39 Кодексу визначено, що контрольовані операції визнаються зіставними з неконтрольованими, якщо:

- немає значних відмінностей між ними, що можуть істотно вплинути на фінансовий результат під час застосування відповідного методу трансфертного ціноутворення;

- такі відмінності можуть бути усунені шляхом коригування умов та фінансових результатів неконтрольованої операції для уникнення впливу таких відмінностей на порівняння.

Криворізька центральна ОДПІ

 

На Харківщині викрито митників-хабарників http://sfs.gov.ua/media-tsentr/antikoruptsiyna-diyalnist/print-247341.html

У результаті скоординованих заходів за участі співробітників управління Служби безпеки України у Харківській області,  регіональної прокуратури  та  управління внутрішньої безпеки  ГУ ДФС у Харківській області викрито двох інспекторів Харківської митниці, які систематично вимагали гроші з громадян, за непритягнення їх до адміністративної відповідальності через порушення митних правил.

Під час  одержання неправомірної вигоди у сумі 3350 гривень одного з митників затримано, у відношенні іншого вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за кваліфікацією «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» (ч. 3 ст. 368 КК України).

Досудове розслідування триває.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Оподаткування успадкованого доходу та майна

При оподаткуванні доходу у вигляді вартості успадкованих (прийнятих у дарунок) коштів, майна, майнових чи немайнових прав, отриманих платником податку – фізичною особою (резидентом/нерезидентом), слід враховувати, що існують дві норми, які встановлюють різні ставки податку залежно від критерію: або ступінь споріднення, або резидентство.

З огляду на зазначене до вартості будь-яких об’єктів спадщини, одержаних у звітному податковому році спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента та спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента незалежно від їх ступеня споріднення, застосовується ставка податку 18%, передбачена п.167.1 ст.167 Податкового кодексу.

Криворізька центральна ОДПІ

 

За порушення правил бухгалтерського обліку дніпропетровське підприємство сплатило до бюджету 310 тис. грн. податку на прибуток

Фахівцями Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області проведена позапланова перевірка ТОВ «І» за заявою платника. Підприємство здійснює оптову торгівлю сільськогосподарськими машинами та устаткуванням.

В ході перевірки встановлено, що фінансовий результат ТОВ «І», який визначений за правилами бухгалтерського обліку за 2015 рік більше, ніж задекларований показник у декларації про податок на прибуток за минулий рік. Проте, факт невірного обчислення об‘єкту оподаткування не вплинув на порядок та механізм формування суміжних об‘єктів оподаткування та податків, зокрема податку на додану вартість.

За результатами перевірки ТОВ «І» працівниками ДФС Дніпропетровщини донараховано 310 тис. грн. податку на прибуток, який сплачено підприємством до бюджету грошовими коштами у повному обсязі.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Щодо заповнення та подання акту інвентаризації обсягів залишку пального, якщо у підприємства станом на 01.03.2016 відсутнє пальне та місця для його зберігання

Міністерством фінансів України наказом від 25.02.2016 № 219 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 377/28507) затверджено форму Акта інвентаризації обсягів залишку пального та Порядок заповнення та подання Акта.

Зокрема п. 2 Порядку передбачено, що Акт складається:

- особою, яка є власником пального, – щодо обсягів залишку пального, наявних в місцях зберігання у власних або орендованих ємностях, ємностях для транспортування, а також обсягів залишку пального, переданих іншим суб’єктам господарювання на підставі договорів зберігання;

- особою, якій пальне передано згідно з договорами комісії, доручення (у т.ч. на комісійно-довірчу реалізацію) та іншими аналогічними договорами, – щодо обсягів залишку пального за такими договорами;

- особою, яка здійснює виробництво пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника, – щодо обсягів залишку такого пального.

Зазначені в Акті обсяги залишку пального контролюючий орган враховує як обсяг, на який платник податку має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування в системі електронного адміністрування реалізації пального.

У випадку відсутності зазначених обсягів залишків пального та неподання Акта до контролюючого органу у визначені терміни платник податку не зможе зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування акцизних накладних у системі електронного адміністрування реалізації пального на такі обсяги.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Податковою міліцією вилучено тютюнові вироби на суму 250 тис. грн., які планувалися до вивезення до Польщі http://sfs.gov.ua/media-tsentr/operativni-novini/print-247314.html

Співробітниками податкової міліції Волинської області в рамках проведення операцій «Акциз-2016» і «Рубіж-2016» в прикордонній смузі неподалік українсько-польського кордону виявлено сховище, в якому знаходились цигарки виробництва Республіки Білорусь.

Цигарки без марок акцизного податку призначалися для незаконного переміщення за кордон, за попередніми даними до Польщі.

Тютюнові вироби у кількості 19,8 тис. пачок (40 коробів) загальною орієнтовною вартістю 250 тис. гривень вилучені.

Проводяться заходи зі встановлення власників зазначеної продукції.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Щодо справляння єдиного податку платниками четвертої групи

Податковим кодексом України встановлено правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку, зокрема, для платників четвертої групи.

Платники четвертої групи - це сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку четвертої групи є календарний рік і починається він з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду (ст. 294 Кодексу).

Попереднім податковим (звітним) роком для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників є період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року, а для сільськогосподарських товаровиробників, що ліквідуються - період з початку року до їх фактичного припинення.

Для набуття (підтвердження) статусу платника єдиного податку четвертої групи сільськогосподарським товаровиробникам необхідно дотримуватись певних умов, а саме: мати у наявності земельні ділянки відповідного призначення; частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік не повинна бути меншою 75 відсотків; подати до контролюючих органів загальну та звітні декларації з додатками.

Криворізька центральна ОДПІ

 

З незаконного обігу вилучено алкогольну продукцію на 9,9 млн. грн. http://sfs.gov.ua/media-tsentr/operativni-novini/print-247317.html

Співробітниками податкової міліції Кіровоградської області в ході проведення операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ст.204 КК України, на автошляху „Стрий-Кіровоград” на в’їзді до м. Кіровоград та „Київ-Одеса” на в’їзді до м. Умань оглянуто вантажні автомобілі „DAF”, які перевозили без будь-яких документів 6,6 тис. дал рідини з характерним запахом спирту.

Алкогольна продукція, за попередньою оцінкою на суму 9,9 млн. гривень, вилучена.

Тривають слідчі дії.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Визначення бази оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України

Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України база оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком: товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню; газу, який постачається для потреб населення.

Для товарів, придбаних на митній території України або ввезених на митну територію України, ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність, тобто ціна, зазначена в договорі на придбання товару (контрактна вартість).

Для операцій з постачання товарів, ввезених платником податку на митну територію України, база оподаткування визначається за загальним правилом – виходячи з їх договірної вартості, без урахування величини митної вартості.

Криворізька центральна ОДПІ

 

На Запоріжжі ліквідовано конверцентр з обігом понад 100 млн. грн. http://sfs.gov.ua/media-tsentr/operativni-novini/print-247316.html

Співробітниками податкової міліції Запорізької області під час проведення заходів по кримінальному провадженню, зареєстрованому за ст.212 КК України, припинено діяльність конвертаційного центру. 

Під час проведених заходів встановлено, що суб’єкти господарської діяльності реального сектору економіки перераховували безготівкові грошові кошти за нібито придбані товарно-матеріальні цінності, надані послуги та виконані роботи на розрахункові рахунки фіктивних суб’єктів господарської діяльності, які в подальшому знімали готівкою фігуранти провадження за винятком 12% за конвертацію коштів.

Орієнтовний обіг проконвертованих коштів за 2015-2016 рік через розрахункові рахунки, відкриті в комерційних банках, склав понад 100 млн. гривень. Ймовірні втрати бюджету складають понад 16,6 млн. гривень.

У ході проведених заходів вилучено 8 печаток, 57 тис. доларів США, 10 тис. євро і 172,3 тис. гривень готівкою. Орієнтовна сума вилучених коштів в гривневому еквіваленті становить 1,9 млн. гривень.

Тривають слідчі дії.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Чи потрібно подавати податковий розрахунок (форма 1ДФ) якщо на підприємстві відсутня діяльність

Відповідно до пп.“б” п.176.2 ст.176 Податкового кодексу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку подається лише у разі нарахування сум доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного кварталу.

Отже, якщо нарахування доходів не проводилось у відповідному звітному періоді, податковий розрахунок (форма 1ДФ) за такий період до контролюючого органу не подається.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Викрито посадовців столичних товариств, які проводили махінації з бюджетними коштами http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/print-247371.html

Управлінням боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДФС у м. Києві спільно з СБУ встановлено факти ймовірного проведення незаконних фінансових операцій з бюджетними коштами київськими товариствами з обмеженою відповідальністю.

Як з’ясувалося, два товариства за результатами конкурсних торгів отримали від державних установ кошти для надання інформаційних послуг. Для прикриття махінацій посадовці товариств внесли до первинних бухгалтерських документів неправдиві дані та перерахували державні кошти на рахунки низки підприємств з ознаками фіктивності.

Загальна сума можливої легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, складає 78,1 млн. гривень.

За вказаним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину. Передбаченого ч.5 с. 191 КК України.

Здійснюється кримінальне провадження.

Криворізька центральна ОДПІ

 

Про помилково сплачений авансовий внесок з податку на прибуток

Статтею 10 Закону № 909 з п.57.1 ст.57 Податкового кодексу виключено положення, які передбачали щомісячну авансову сплату податку на прибуток. Це означає, що починаючи з 01.01.2016 щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств уже не сплачуються. Тому сплачені у січні 2016 року авансові внески не потрібно відображати у декларації з податку на прибуток, оскільки у картці особового рахунку платника помилково сплачена сума авансового внеску обліковується як надміру сплачені кошти з цього податку. Таку переплату можна врахувати в наступних звітних періодах при сплаті податкового зобов’язання або скористатися правом, передбаченим ст.43 Податкового кодексу, на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань.

Криворізька центральна ОДПІ