Виконком Довгинцівської районної в місті ради попереджає про заборону спалювання сухої природної рослинності

Від: 09 вересня 2021

Виконком Довгинцівської районної в місті ради
ПОПЕРЕДЖАЄ
про заборону спалювання сухої природної рослинності

Згідно зі статтею 77-1 КУпАП (самовільне випалювання рослинності або її залишків), випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 340 гривень і на посадових осіб – від 850 до 1190 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 гривень і на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень.

Крім того, за спалювання сміття та листя передбачена адміністративна відповідальність. Несанкціоноване спалення листя та сміття відповідно регулюється статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Спалювання сухої рослинності, листя та сміття завдає великої шкоди не лише здоров’ю людини, але й довкіллю та може призвести до ПОЖЕЖ!

Якщо Ви помітили горіння сухої трави – спробуйте ліквідувати самотужки. У випадку пожежі негайно повідомте оперативно-рятувальну службу за номером «101».

Коли Ви бачите спалювання сухої трави, листя чи сміття – НЕ МОВЧІТЬ!
Телефонуйте до відповідальних органів:

Патрульної поліції України – 102 (цілодобово).

Інспекції з благоустрою виконкому Криворізької міської ради – 92-00-44.

Шановні громадяни, застерігаємо Вас від необдуманих дій!
Не паліть сміття та листя!