До уваги мешканців та суб’єктів господарювання району!

Від: 10 січня 2022

До уваги мешканців та суб’єктів господарювання району!

З настанням холодів суб’єкти господарювання починають експлуатувати для обігріву виробничих та адміністративних приміщень газові та твердопаливні котли, які є джерелом викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами без дозволу на викиди є порушенням вимог ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», що тягне за собою адміністративну відповідальність суб’єкта господарювання.

Дозвіл на викиди повинні мати підприємства, установи, організації та громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності. Ця норма закону не розповсюджується до громадян, які використовують індивідуальне опалювальне обладнання для власних житлових будинків та квартир.

Разом з цим, слід зазначити, що згідно ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» громадяни України зобов`язані здійснювати діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, інших екологічних нормативів та лімітів використання природних ресурсів, не порушувати екологічні права і законні інтереси інших суб`єктів.

Згідно з чинним природоохоронним законодавством України для експлуатації газових та твердопаливних котлів необхідно:

- в залежності від потужності котлів розробити матеріали оцінки впливу на навколишнє середовище (ст. 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 23 Закону України «Про охорону атмосферного повітря») або здійснити оцінку впливу на довкілля (Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»);

- отримати висновок санітарно-гігієнічної експертизи (ст.25 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»);

- отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Постанова Кабінету Міністрів України від 13.03.2002 № 302 «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, які отримали такі дозволи»);

- сплачувати екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст.10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.240 Податкового кодексу України).

Враховуючи вищезазначене, звертаємося до суб'єктів, що проводять господарську діяльність на території міста, здійснювати експлуатацію газових та твердопаливних котлів із дотриманням вимог природоохоронного законодавства України, що дозволить запобігати шкідливому впливу на стан атмосферного повітря та забезпечить мешканців міста безпечним для здоров'я та життя навколишнім природним середовищем.