Експрес-інформація Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області щодо попередження отруєння населення дикорослими грибами

Від: 25 жовтня 2016

Восени збільшується кількість випадків отруєнь населення дикорослими грибами. Основними причинами отруєнь дикоростучими грибами є недостатній рівень знань у населення щодо безпечних видів грибів, недостатні навички і знання щодо збору грибів, правил і вимог їх приготування, зберігання після збору, а також несвоєчасне звернення за медичною допомогою.

Цього літа на Львівщині зареєстровано випадок отруєння грибами з кількістю потерпілих 2 осіб, дідусь та півторарічний хлопчик, який закінчився летально. Імовірно отруєння пов’язано з блідою поганкою, яку помилково сприймають за їстівні печериці та сироїжки. Гриби збирав дідусь, 59-річний мешканець Золочівського району, який приїхав гостювати до дітей та онука.

На Дніпропетровщині з початку цього року зафіксований один летальний випадок від отруєння грибами.
Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області пропонує поради, як вберегтися від небезпеки.

Збирайте гриби далеко від доріг, магістралей, поза населених місць, в екологічно чистих районах. Збирайте тільки добре знайомі види грибів. Зрізуйте кожен гриб з цілою ніжкою. Не вживайте сирих грибів.

Дітям і навіть підліткам не варто дозволяти їсти гриби взагалі, оскільки це висококонцентрований білковий продукт, він може викликати розлад у роботі кишково-шлункового тракту. Також у жодному разі не можна вживати гриби вагітним та жінкам, які годують грудьми.

Перші ознаки отруєння можуть виникнути у проміжку від кількох годин до 3 діб після вживання грибів у їжу. При перших симптомах отруєння - нудоті, блювоті, запамороченні, розладі кишково-шлункового тракту тощо, негайно потрібно звернутися до медичного закладу за телефоном «103».

Самолікування у випадках отруєння грибами ніколи не дає позитивного результату. З’ясуйте, хто ще вживав страву з грибів, яка призвела до отруєння, та проведіть профілактичні заходи.

Під час прогулянок з дітьми, особливо в парках, скверах і в лісі, уважно стежте за їх поведінкою! Важливо попередити ситуації, коли дитина може з'їсти сирий гриб. Для цього треба ще заздалегідь, перед прогулянкою, оглянути місце, де дитина гулятиме. Також треба оглядати територію дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.