Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує щодо податкового законодавства

Від: 01 квітня 2025

Незадекларована праця не підтримує ЗСУ

Руслан Кравченко розповів про роботу ДПС для підтримки мобілізованих ФОП

Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко розповів про заходи, які ДПС реалізовує для підтримки мобілізованих ФОП. 

Питання, яке стосується оподаткування ФОП, порушив один із ветеранів під час зустрічі Голови ДПС із бізнесом Хмельниччини. В заході за участі начальника Хмельницької ОВА Сергія Тюріна та народного депутата Ігоря Марчука взяли участь понад 50 підприємців. 

Для звільнення від оподаткування необхідно подати заяву та низку документів. Але для цього демобілізовані ФОП мають лише 10 днів. 

«Встигнути в такий термін, як показала практика, вкрай важко. Вдячний нашому захиснику, що порушив це питання. Саме так — через діалог і підтримку одне одного — ми можемо реально допомагати тим, хто захищає країну. Щоб збільшити цей термін необхідні зміни до законодавства. Вже працюємо над цим з Мінфіном та Міноборони. Очікуватимемо і на оперативні рішення парламенту», – сказав Руслан Кравченко. 

Він доручив також апарату ДПС невідкладно провести інвентаризацію подібних ситуацій, щоб максимально допомогти нашим захисникам. 

«Ще одне проблемне питання. Маємо чимало звернень від родичів зниклих безвісти мобілізованих ФОП. Їхні ФОП продовжують отримувати податкові нарахування, накопичуються борги, блокуються рахунки. Це питання також опрацьовуємо в рамках наших пропозицій по змінах до законодавства. Бо механізму зупинки або скасування нарахувань немає, якщо звертається не сам підприємець», – сказав Голова ДПС.

Він зазначив, що питань від бізнесу багато. І ДПС прагне максимальної комунікації та реального вирішення його проблем. 

Обговорили також низку інших важливих тем:

  • система ризиків та блокування податкових накладних;
  • перевірки;
  • підтримка бізнесу в умовах війни;
  • цифрові сервіси ДПС і прозорість адміністрування податків.
 

«Вдячний бізнесу за активність. Завдяки таким зустрічам бачимо, в яких напрямах маємо посилити роботу, щоб податкова була справжнім партнером для наших підприємців», – додав Голова ДПС. 

ДПС впроваджує е-аудит та подання файлів у форматі SAF-T UA: 34 платники вже подали понад 80 файлів

ДПС впроваджує е-аудит та подання файлів у форматі SAF-T UA: 34 платники вже подали понад 80 файлів. Це питання обговорювалося під час зустрічі Голови Державної податкової служби України Руслана Кравченка із бізнесом Чернівецької області. 

Чернівецька область – сьомий регіон, який Руслан Кравченко відвідав разом з командою ДПС з початку цього року. Вже є результат від постійної комунікації з платниками. 

«Провели відкритий діалог з понад 40 представниками бізнесу за участі начальника Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка. Конструктивна та відверта розмова. Це перший регіон, де не почув суттєвих скарг від платників. І це вже показник. Коли є дієва співпраця, то є і результат», – сказав Руслан Кравченко. 

Попри війну, економічну нестабільність і щоденні виклики український бізнес працює і сплачує податки. В регіоні зростає кількість субʼєктів господарювання. Зростають надходження до бюджету, ПДФО, податкова активізувала підтримку платників.

«Обговорили питання впровадження е-аудиту та подання файлів у форматі SAF-T UA. Це сучасний стандарт податкової звітності, який поступово впроваджується в Україні. Але у бізнесу вже є побоювання щодо відповідальності за неподачу. Заспокоїв. Наразі відсутня відповідальність за неподання файлів у форматі SAF-T UA, оскільки його впровадження ще триває в тестовому режимі для всіх платників податків. ДПС уже тестує е-аудит і приймає SAF-T UA-файли. Наразі 34 платники вже подали понад 80 файлів. Головне мати бажання долучитися», – сказав Руслан Кравченко. 

ДПС зі свого боку надасть всю необхідну методологічну підтримку. На платформі Google Chat створили майданчик для комунікацій із платниками податків та розробником програмного забезпечення щодо формування SAF-T UA. Податкова також надала всім платникам технічну можливість проведення тестування SAF-T UA через «Електронний кабінет».

Обговорили також інші проблеми: 

  • блокування податкових накладних. У Чернівецькій області один з найменших показників серед регіонів – 0,24 %. Середній по Україні – 0,39 %;
  • ризикові підприємства – кількість зменшується – з початку року завдяки зміні підходів, цифра скоротилась майже на третину;
  • антикорупційні питання – прозорість має бути не на словах, а в діях;
  • клуб білого бізнесу – бізнес скрізь наголошує на необхідності перегляду критеріїв. Щоб і інші, хто працюють у правовому полі та сплачують податки, потрапив до клубу.
 

«Проблем, які маємо вирішити, ще чимало. Продовжуємо працювати в регіонах, щоб разом з бізнесом знаходити оптимальні рішення», – додав Голова ДПС. 

Трудовий договір та його роль в регулюванні трудових відносин

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.

В умовах ринкової економіки в трудовому праві на перший план виходять договірні методи регулювання праці.

Всі питання, пов'язані з договірним регулюванням трудових відносин, завжди залишаються в полі зору законодавства, а практика укладання трудових договорів свідчить про важливість даного методу регулювання суспільних відносин у сфері застосування праці.

Трудовий договір виступає основною формою реалізації свободи праці, включаючи право на працю для кожного, хто бажає працювати. Разом з тим трудовий договір є тією юридичною формою, яка в максимальній мірі надає можливість роботодавцю для вільного здійснення підбору необхідних йому працівників з урахуванням його власних інтересів і потреб.  

Отже, в трудовому договорі відображається, зокрема договірний принцип регулювання трудових відносин, що дозволяє сторонам вільно і добровільно вибирати один одного. У цьому виявляється важлива соціальна та економічна роль трудового договору. 

Трудові договори – це юридичні факти, що виступають підставами виникнення правовідносин, зміст яких визначається законодавчими або підзаконними нормами. При цьому, трудовий договір є засобом індивідуального регулювання трудових відносин між роботодавцем та працівником, а умови цього договору повинні відповідати загальним принципам трудового права.

Важливою особливістю сучасного трудового законодавства України є оптимальне поєднання законодавчого і договірного регулювання трудових відносин. Трудовий договір відповідає національним умовам і забезпечує належну безпеку і гнучкість, дозволяючи враховувати реалії ринку праці. Він є способом досягнення згоди між його сторонами. Іншими словами, трудовий договір є засобом гармонізації трудових правовідносин. Оскільки за допомогою трудового договору досягається стабільність трудових правовідносин.

Акцентуємо увагу, що з моменту підписання трудового договору найманий працівник – це працівник, який має трудові права й соціальні гарантії, а саме:

  • гідні та безпечні умови праці;
  • нормований робочий час;
  • оплачувані та неоплачувані відпустки;
  • регулярна виплата зарплати не нижче мінімальної;
  • можливість навчатися та підвищувати кваліфікацію;
  • захист від незаконного звільнення;
  • страхові виплати в разі непрацездатності;
  • пільги для неповнолітніх;
  • додаткові соціальні гарантії для жінок та працівників з дітьми;
  • захист прав тощо.
 

Наголошуємо, що роботодавцям необхідно переглянути стан оформлення трудових відносин і відповідно до вимог чинного законодавства про працю офіційно укласти з найманими працівниками трудові договори.

Актуальна інформація щодо норм діючого податкового законодавства (332 КБ, PDF)