Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує щодо податкового законодавства

Від: 01 листопада 2024

шановні суб'єкти господарювання! використовуйте у своїй діяльності  зареєстровані РРО/ПРРО!

Податкова знижка за витратами на придбання акцій (інших корпоративних прав) резидента Дія Сіті

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що платники мають можливість скористатись правом на податкову знижку за витратами 2023 року по 31 грудня 2024 року (включно).

До переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, зокрема відносяться витрати на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті згідно з частиною третьою ст. 5 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (п.п.166.3.10 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України).

Обмеження щодо отримання податкової знижки: витрати зроблено до набуття емітентом статусу резидента Дія Сіті або впродовж періоду, коли такий резидент Дія Сіті відповідав вимозі, установленій п. 3 ч. 3 ст. 5 Закону України від 15 липня 2021 року № 1667-IX «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» із змінами.

Понад 26,4 млрд грн єдиного внеску – надходження до державних цільових фондів від роботодавців Дніпропетровщини

З початку поточного року до державних цільових фондів платники Дніпропетровщини спрямували понад 26,4 млрд грн єдиного внеску. Як зазначила в. о. начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Наталя Федаш, це на понад 3,5 млрд грн, або на 15,5 відс., більше ніж за підсумками січня – вересня 2023 року.

Очільниця податкової служби регіону подякувала платникам за сумлінну сплату податків та звернула увагу, що постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2024 року № 854 затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі (далі – Порядок).


Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в ДПС, а також впровадження нових підходів до управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в ДПС.


Метою експериментального проекту є впровадження в організацію та діяльність ДПС міжнародних підходів до управління, що ґрунтуються на управлінні податковими ризиками, щодо підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обов’язків.

До уваги контролерів КІК!

Державна податкова служба України нагадує, що з 1 січня 2022 року на контролерів контрольованих іноземних компаній (далі – КІК) покладено обов’язки щодо подання Повідомлень про КІК, Звітів про КІК одночасно з поданням податкової декларації з податку на прибуток підприємств або про майновий стан та доходи та відповідно сплачувати податки.

За статтею 392 розділу І Податкового кодексу України (далі – Кодекс), якщо резидент України (фізична/юридична особа) зареєстрував в іноземній державі/території юридичну особу, а в деяких випадках і утворення без статусу юридичної особи (наприклад: трасти, фонди), така юридична особа (утворення без статусу юридичної особи) є КІК.


За невиконання правил про КІК до контролюючої особи застосовується фінансова відповідальність у вигляді накладання штрафу, розмір якого визначено пунктом 120.7 статті 120 розділу ІІ Кодексу.


Законом України № 3706-ІХ від 09.05.2024 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3706-IX) підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу доповнено новим пунктом 72, відповідно до якого, тимчасово, з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, зокрема, до платників податків не застосовуються штрафні санкції за порушення, передбачені абзацами першим – восьмим пункту 120.7 статті 120 Кодексу.


Проте положення пункту 72 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу лише відтерміновує застосування відповідальності за порушення, передбачені абзацами першим – восьмим пункту 120.7 статті 120 Кодексу, та передбачає можливість застосування штрафних санкцій за такі порушення після спливу шести місяців після місяця, в якому воєнний стан введений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX буде припинено або скасовано.


З огляду на зазначене, Державна податкова служба України наголошує на необхідності виконання контролюючими особами правил КІК, які регламентує стаття 392 розділу І Кодексу.


Наразі триває робота щодо встановлення контролерів КІК, якими не виконано обов’язок звітування про КІК.

Про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками)

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.


Порядок реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управлінні податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 24.07.2024 № 854.

Координатор експериментального проекту – Міністерство фінансів України
Уповноважений орган з реалізації експериментального проекту – ДПС України та її територіальні органи

Мета запровадження:

  • підвищення рівня дотримання платниками податків податкових обов’язків із використанням підходу, що базується на оцінці податкових ризиків;
  • визначення причин виникнення податкових ризиків платників податків;
  • ідентифікація, аналіз та оцінювання податкових ризиків платників податків, визначення заходів впливу (способів реагування);
  • впровадження диференційованих підходів до управління податковими ризиками на основі вагомості ризику.
 

Податковий ризик – ймовірність настання певних подій, що призведе до невиконання платником податків вимог податкового законодавства, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи

Основні види ризиків:

  • ризик реєстрації – випадок, коли особи, які зобов’язані стати на облік у податковому органі або зареєструватися платниками окремих податків, не перебувають на обліку в податковому органі або не зареєстровані платниками відповідних податків;
  • ризик звітності – випадок, коли платники податків подають податкову звітність із запізненням або не подають її взагалі;
  • ризик сплати – випадок, коли платники податків сплачують податки, збори, платежі із запізненням або сплачують у неповному обсязі, або не сплачують зовсім, що призводить до виникнення або накопичення податкового боргу;
  • ризик декларування – випадок, коли податкові надходження зменшено або може бути зменшено внаслідок неправильного відображення даних у звітності (помилково або умисно).
 

Заходи впливу (способи реагування) ДПС на податкові ризики:

  • проактивні заходи – сприятливі заходи впливу, спрямовані на допомогу платникам податків у розумінні та виконанні своїх податкових обов’язків. Реалізуються шляхом надання консультацій, інформаційно-довідкових послуг, здійснення сервісного обслуговування платників;
  • реактивні заходи – коригувальні заходи впливу, які є примусовими діями, спрямованими на мінімізацію попередніх випадків і запобігання майбутнім випадкам недотримання податкових обов’язків щодо реєстрації, подання звітності, декларування та сплати зобов’язань платниками податків. Включають широкий спектр заходів із здійснення податкового контролю та погашення податкового боргу.
 

Актуальна інформація щодо норм діючого податкового законодавства (320 КБ, PDF)