Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує щодо податкового законодавства

Від: 21 березня 2025

За допомогою Електронного кабінету можна направити запит щодо отримання відомостей з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) ПДФО та ВЗ

Національна стратегія доходів до 2030 року - удосконалення процесів організації та проведення документальних і фактичних перевірок

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.

Національною стратегією доходів до 2030 року, що затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1218-р (далі – Стратегія), передбачено удосконалення процесів організації та проведення документальних і фактичних перевірок (розділ 4.2.2(b).

Одним із пріоритетів у цьому напрямі є цифрова трансформація основних процесів контрольно-перевірочної роботи та застосування новітніх підходів до її проведення, де ключовим заходом є запровадження в діяльність органів ДПС процедури електронного аудиту («Е-аудит»).

Отже, Стратегією, зокрема, передбачено впровадження ІТ-рішень для обробки даних SAF-T UA для великих платників податків та запуск у використання системи «Е-аудит».

На сьогодні з метою доопрацювання та усунення недоліків стосовно формування та подання платниками податків стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) ДПС на постійній основі проводиться робота з розробником щодо модернізації версії V2.0, зокрема складено Детальний технічний опис елементів SAF-T UA V2.0_2 (1). Оновлену версію стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) V2.0_2 (1) розміщено на вебпорталі ДПС, про що  направлено повідомлення в електронні кабінети  великих платників податків.

До того ж проводиться аналіз та вивчення демо-версії системи електронного аудиту «Е-аудит» (наразі  розміщена не на тестовому середовищі ДПС).

Водночас удосконалення системи співпраці та інформаційного обміну між платниками податків та органами державної влади, забезпечення впровадження новітніх процесів цифрових технологій, роз’яснення порядку формування та подання стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA), впровадження концепції електронного аудиту, ДПС повідомлено про можливість укладання Меморандуму з великими платниками податків  про участь в експерименті із запровадження процедури (е-аудит) шляхом надсилання відповідних повідомлень до електронних кабінетів великих платників податків.

Протягом 2024 ДПС заключено/пролонговано 24 Меморандуми про участь в експерименті із запровадження процедури «е-аудит» з великими платниками податків, які надали згоду сформувати та надіслати стандартний аудиторський файл (SAF-T UA) до ДПС для його тестової обробки, та проведено з ними онлайн-зустрічі.

Звертаємо увагу, що для зручності платників податків на вебпорталі ДПС створено банер «SAF-T UA», в якому інформацію структуровано за такими розділами: «Нормативно-правові акти; Презентація; Повідомлення; XSD (визначена схема для стандартного аудиторського файлу SAF-T UA); Контакти; Меморандум про участь в експерименті із запровадження процедури (е-аудит)». Ознайомитися із зазначеною інформацією є можливість за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/saf-t-ua.

Руслан Кравченко обговорив з представниками EU4PFM результати впровадження податкових реформ

Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко зустрівся з експертами проєкту EU4PFM. ДПС разом з європейськими колегами працюють над тим, щоб система податкового адміністрування України була більш прозорою та ефективною.

З ключовим міжнародним експертом проєкту EU4PFM з питань оподаткування Паулюсом Маяускасом обговорили результати виконання проєкту «Програма підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM): компоненти 1, 3 і 4» та стан впровадження реформ. 

Податкова активно впроваджує Національну стратегію доходів до 2030 року і підтримка EU4PFM відіграє важливу роль у цьому процесі.

За підтримки EU4PFM тільки останнім часом для ДПС було розроблено: 

  • програмне забезпечення для аналізу ризиків у трансфертному ціноутворенні;
  • модулі обробки зовнішніх запитів та аналітичної обробки даних;
  • підсистему «Універсальний каталог-класифікатор товарів».
 

«Вдячний експертам проєкту за допомогу в підготовці проведення скринінгової двосторонньої зустрічі Європейської Комісії та України щодо переговорного розділу 16 «Оподаткування», – сказав Руслан Кравченко.

Ще одне важливе питання зустрічі – ІТ-рішення для електронного аудиту (Е-аудит). Це один із ключових напрямів нашої співпраці з EU4PFM, який має запровадити реальні зміни у податковому контролі. 

Проєкт EU4PFM допомагає ДПС із  гармонізацією національного законодавства з ЄС в контексті євроінтеграції. 

У рамках зустрічі представники ДПС та EU4PFM обговорили питання імплементації актів ЄС у законодавство України. 

Говорили, зокрема, про систему обміну інформацією про ПДВ (VIES), відшкодування ПДВ для нерезидентів, систему контролю руху та контролю акцизних товарів (EMCS), адміністративне співробітництво тощо.

Експерти EU4PFM акцентували увагу на тих нормах, які потребують удосконалення, можливих ризиках, які можуть виникнути при впровадженні окремих норм, та способах їх вирішення з урахуванням міжнародної практики.

У ДПС подякували експертам EU4PFM за підтримку та консультативну допомогу при впровадженні рекомендацій ЄС.

Актуальна інформація щодо норм діючого податкового законодавства (307 КБ, PDF)