Інформація щодо використання газових, твердопаливних та рідкопаливних котлів суб’єктами господарювання усіх форм власності

Від: 21 листопада 2023


До уваги суб’єктів господарювання!

З настанням холодної пори року суб’єкти господарювання усіх форм власності для обігріву виробничих та офісних приміщень використовують газові, твердопаливні та рідкопаливні котли, які є стаціонарними джерелами викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Статтею 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» визначено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися лише після отримання дозволу.

Дозвіл на викиди повинні мати підприємства, установи, організації та громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності. Ця норма закону не розповсюджується на громадян, які використовують індивідуальне опалювальне обладнання для власних житлових будинків та квартир.

Згідно вимог чинного природоохоронного законодавства України для експлуатації газових, твердопаливних та рідкопаливних котлів суб’єктам господарювання необхідно:

- отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із урахуванням вимог ст.11-11' Закону України «Про охорону атмосферного повітря»;

- сплачувати екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (ст.10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст.240 Податкового кодексу України).

Зазначимо, що управління екології виконкому Криворізької міської ради у разі потреби може надати змістовні роз’яснення щодо розрахунку екологічного податку та обсягів викидів від котлів.

Важливим фактором при експлуатації твердопаливних та рідкопаливних котлів є використання сертифікованого палива (дрова, пелети, брекети, вугілля, рідке паливо), що сприятиме зменшенню забруднення атмосферного повітря та забезпечить оптимальні умови життєдіяльності мешканців міста.