В Україні поновлено програму «Рука допомоги»

Від: 24 квітня 2023

В Україні поновлено програму «Рука допомоги» – кредити непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей на початок чи розвиток власної справи.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 №397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей», допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї надається непрацюючим особам, з числа членів малозабезпечених сімей, які перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні та мають намір займатись підприємницькою діяльністю.

Граничний розмір фінансової допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї станом на 01.01.2023 року становить 100 500 гривень (15 розмірів мінімальної заробітної плати).

Фінансова допомога може використовуватися особою для оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів, необхідних для відкриття власної справи.

Особа може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи.

Умови повернення кредиту:

- після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 днів);

- достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.

Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.

Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:

- сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;

- у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.

Для отримання такої допомоги особа, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого центру зайнятості.

Подати до створеної при центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї:

- заяву про надання фінансової допомоги;

- бізнес-план;

- довідку про несудимість.

До складу комісії включаються представники центру зайнятості, органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об’єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).

Комісія розглядає документи і, після засідання надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення позитивне, особа має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.