Про житлові субсидії на опалювальний період

Від: 17 листопада 2023


На питання щодо надання послуг з призначення та перерахунку житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період відповідає начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій Козак.

З початком нового опалювального сезону питання призначення й перерахунків житлових субсидій набули особливої актуальності. Як перераховуються субсидії і чи потрібно звертатися до сервісних центрів Фонду області?

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний сезон розраховується з 1 жовтня по 30 квітня. Зверну увагу, що послуга з опалення житлового приміщення у жовтні розрахована на 16 днів (з 16 по 31 жовтня) незалежно від кількості днів, протягом яких ця послуга фактично надавалася.

Житлові субсидії на опалювальний сезон автоматично перераховуються для всіх, кому визначено право на отримання житлової субсидії на неопалювальний період. Тобто, громадянам, які вже є отримувачами житлової субсидії, та яким у літній період було призначено субсидію в нульовому розмірі, додатково звертатися до Фонду не потрібно.

Які доходи враховуються при розрахунку житлової субсидії на опалювальний період?

При проведенні розрахунку субсидії з початку опалювального періоду враховуються доходи за І-ІІ квартали 2023 року. Пенсіонерам при розрахунку житлової субсидії на опалювальний період (з жовтня) розмір пенсійної виплати (як дохід) враховується за серпень поточного року.

Проте є громадяни, яким необхідно подати заяву в обов’язковому порядку. Кому саме?

Подавати заяву на отримання субсидії потрібно, якщо:

не отримували субсидію в неопалювальному сезоні;

у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;

члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та сплачують житлово-комунальні послуги;

кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;

домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, якщо у поточному році таке звернення ще не надходило.

Які документи подає заявник для призначення житлової субсидії?

Для призначення житлової субсидії основні документи — це заява та декларація (за встановленими формами). Але залежно від обставин можуть надаватись інші документи (за наявності):

договір наймання (оренди) житла – у разі проживання заявника у житлі, що орендується;

копія договору про реструктуризацію заборгованості – за умови наявності заборгованості та укладання договору.

У разі потреби громадяни можуть надавати інші документи, які мають значення для розгляду питання по суті, наприклад: документ, що підтверджує факт непроживання особи за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, зокрема, довідки, виписки про проживання без прописки, і тому числі, довідку внутрішньо переміщеної особи.

Людина, яка звертається за призначенням субсидії, пред’являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства – паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства чи відповідну посвідку).

Яким способом громадяни можуть подати документи для оформлення житлової субсидії?

Надати документи для призначення житлової субсидії можна особисто, а можна й дистанційно.

Якщо ви обрали подати документи особисто, то тут теж є варіанти, оберіть найзручніший: звернутися до уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, або до Центрів надання адміністративних послуг, або до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України.

Якщо ж для вас дистанційний спосіб кращий, то і тут є варіанти: поштою на адресу будь-якого органу Пенсійного фонду України, або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, або через мобільний застосунок “Пенсійний фонд”, або через Єдиний портал державних послуг «Дія».

Вибір за вами.