До уваги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції

Від: 11 листопада 2014

До уваги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції та тимчасово мешкають в Довгинцівському районі м. Кривого Рогу

 

Постановою Кабінету Міністрів України   від   01.10.2014 № 509

- запроваджується облік осіб, які переміщуються;

- затверджено Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік та форма цієї довідки;

- забезпечується створення та ведення Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік осіб, які переміщуються.

Метою запровадження обліку переміщених осіб є отримання достовірної інформації про категорії, потреби та кількість переміщених осіб в цілому по Україні.

Постановою Кабінету Міністрів України від   01.10.2014 № 505

визначено механізм надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.         

Для отримання зазначеної допомоги при собі необхідно мати:

громадянину України - паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;

іноземцю або особі без громадянства - паспортний документ, посвідку на постійне проживання або інший документ, що посвідчує особу.

У разі втрати або викрадення документів, що посвідчують особу, особа, яка переміщується, повідомляє про це територіальним підрозділам ДМС за місцем перебування, які в одноденний строк видають тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України, іноземця або особу без громадянства.

У разі подання заяви законним представником особи, яка переміщується, додатково пред’являються:

документ, що посвідчує особу законного представника;

документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту, з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім’ї у таких розмірах:

для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім’ї);

для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім’ї або інформацією компетентного органу.

Грошова допомога не призначається у разі, коли:

будь-хто з членів сім’ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;

у володінні сім’ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску;

будь-хто з членів сім’ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок  психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім’ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.

Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов’язані інформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування.

З метою отримання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг повнолітня особа, яка переміщується, звертається особисто або через законного представника із заявою про взяття на облік в управління праці та соціального захисту населення виконкому Довгинцівської районної в місьі ради за адресою: Дніпропетровське шосе, 16.

Постановою № 531 від 01 жовтня 2014 року «Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» пердбачено, що особам, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (залишили місце роботи, які перебувають (перебували) у трудових відносинах або у статусі добровільно застрахованої особи ):

- надано право на отримання страхових виплат та послуг у робочих органах Фонду соціального страхування з з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань за фактичним місцем проживання, перебування;

- виплати та послуги призначатимуться за наявності необхідних документів, а у разі їх відсутності – за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі відсутності відомостей у Державному реєстрі – виплати призначатимуться у мінімальному розмірі, встановленому правліннями фондів соціального стахування. Після отримання всіх необхідних відомостей з Державного реєстру, що підтверджують право застрахованої особи на виплати, вони будуть перераховані.