Служба у справах дітей

Займукова Ірина Афанасіївна

Посада: Начальник служби у справах дітей

Телефон: 470-11-06

Дні та часи прийому громадян: 

Пн (1000–1630) перерва (1230–1300)
Чт (1000–1630) перерва (1230–1300)

Адреса: вул. Дніпровське шосе, 16

Кабінет: 220

Електронна пошта (email): ssd@dlgr.gov.ua

 

        Служба у справах дітей забезпечує у межах своїх повноважень контроль за виконанням законодавства щодо соціального захисту дітей, запобігання вчинення ними правопорушень і дотримання законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності.

        Здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей у спеціальних державних установах для дітей, за місцем проживання.

        Забезпечує здійснення на відповідній території профілактичних заходів, спрямованих на виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню дітьми та підлітками правопорушень, а також позитивний вплив на поведінку окремих дітей в сім”ї, на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, за місцем проживання.

        Здійснює контроль за організацією виховної роботи у закладах освіти усіх форм власності.

        Надає підприємствам, організаціям, установам усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам у межах своєї компетенції практичну та методичну допомогу і координує їх зусилля у вирішенні питань соціального захисту та профілактики правопорушень.

        Організовує і проводить разом з кримінальною міліцією у справах дітей органів внутрішніх справ заходи щодо виявлення причин та умов, що сприяють дитячій бездоглядності і вчиненню нами правопорушень, вживає в межах своєї компетенції заходів для їх усунення .

        Представляє в судових органах інтереси дітей при розгляді  карних та цивільних справ.

        Здійснює облік дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, контролює умови їх утримання та виховання.

        Створює банк даних стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування та вживає заходів щодо захисту їх прав та інтересів, своєчасного влаштування на виховання в сім"ї опікунів, піклувальників, прийомні сім"ї, до дитячих будинків сімейного типу, державних дитячих закладів.

        Сприяє в межах своєї компетенції розвиткові різних форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, створенню дитячих будинків сімейного типу, передачі  дітей до прийомних сімей.

        Здійснює  контроль за вихованням та утриманням дітей в сім"ях опікунів, піклувальників, усиновителів, в прийомних сім"ях, в дитячих будинках сімейного типу тощо.

       Вживає заходів для притягнення до відповідальності батьків, які не виконують своїх батьківських обов"язків щодо виховання та утримання дітей.

       Здійснює контроль за дотриманням вимог чинного законодавства щодо забезпечення майнових та житлових прав дітей.