Переваги офіційного працевлаштування!

Від: 16 березня 2016

Питання легально чи нелегально працює людина на сьогоднішній день наслуху. А чи замислювались Ви про переваги легальної праці? Тільки офіційно оформлена робота є гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – запорукою процвітання бізнесу.

Офіційне працевлаштування, зазвичай, супроводжується повним соціальним пакетом. Варто також відзначити, що при такому працевлаштуванні відбуваються всі відрахування до Пенсійного фонду та передбачені законодавством сплати до бюджету. Ваш робочий графік визначений якимись рамками, а оклад фіксований. У разі ж неофіційного працевлаштування, можуть додати робочих годин і при цьому, не заплатити за них, а можливо й зовсім не заплатять за відпрацьований час.

Але поскаржитись нікому й не дуже розумно. Адже, Ви самі погодились на це…

Постановою КМУ від 03.02.2016 р. № 55 внесені зміни в Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятості населення, затверджений постановою від 17.07.2013 р. № 509, котрий діє з 10 лютого 2016 року. З цієї дати у Держпраці зявився механізм застосування штрафних санкцій до роботодавців не тільки за порушення Закону України від 05.07.2012 р. № 5067-VI «Про зайнятість населення» але ще і за порушення законодавства про працю.

Дані штрафи є фінансовими санкціями та не відносяться до адміністративно - господарських, визначеним гл. 27 Господарського кодексу України. Тому на них не поширюються норми ст. 250 Господарського кодексу України, згідно з яким адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання напротязі шести місяців з дня виявлення порушника, але не пізніше чим через один рік з дня порушення.

Застосувати штрафні санкції можуть уповноважені посадові особи Держпраці на підставі:

- акту про виявлення під час перевірки роботодавця ознак порушення законодавства про працю або зайнятості населення;
- рішення суду за скаргою працівника на порушення роботодавцем КЗпП, з якої він звернувся в суд.
Постанова про накладення штрафу складається у двох примірниках за формою, затвердженою наказом Мінсоцполітики України від 02.02.2016 р. № 67. Штраф необхідно сплачувати протягом одного місяця з дня прийняття постанови про його накладення. Не сплачені в добровільному порядку штрафи стягуються:
- в судовому порядку щодо порушень законодавства про зайнятість населення;
- в позасудовому порядку органами державної виконавчої служби щодо порушень законодавства про працю.