Посилено роботу районної робочої групи з відстеження обігу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів

Від: 07 вересня 2015

Шановні мешканці та суб'єкти господарювання району!

З початком навчального періоду посилено роботу районної робочої групи з відстеження обігу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів. Робота робочої групи полягає у проведенні адресного моніторингу стану дотримання суб'єктами господарювання району вимог законів України, які обмежують реалізацію алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Зокрема, стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», передбачає заборону щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

1) особами, які не досягли 18 років;

2) у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;

3) у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;

4) у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

5) з торгових автоматів;

6) на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);

7) з рук;

8) у невизначених для цього місцях торгівлі.

Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.

Нагадуємо, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоал-когольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

У разі продажу забороненої законом продукції особі, яка не досягла 18-річного віку для суб'єкта господарювання передбачена адміністративна відповідальність із застосуванням штрафу у розмірі 6800 грн. Також на підставі ст. 15 вказаного закону такому суб'єкту господарювання анулюється раніше видана ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами.

Крім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності відповідно частини 2 статті 156 КУпАП і також сплачує штраф від 500 грн. до 1700 грн.

Так, упродовж восьми місяців 2015 року районною робочою групою проведено моніторинг у 171 об'єкті бізнесу району.

У ході проведеної рейдової роботи з початку 2015 року на порушників законодавства співробітниками Довгинцівського РВ КМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області складено три протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 2 ст. 156 КУпАП.

В розпал літнього сезону районною робочою групою згідно повноважень виявлено чотири несанкціоновані сезонні об'єкти з реалізацією групи підакцизних товарів без сплати акцизного податку та без відповідних ліцензій.

По всім виявленим об'єктам інформовано Криворізьку центральну об'єднану державну податкову інспекцію головного управління ДФС у Дніпропетровській області та Головне оперативне управління Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області для вжиття відповідних заходів до порушників законів України «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про внесення змін у Податковий кодекс України та деякі законодавчі акти України щодо податкової реформи». Також було інформовано районний відділ міліції.