З 1 липня 2015 року на малий і середній бізнес чекали значні зміни, які передбачали застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО)

Від: 06 липня 2015

Шановні суб'єкти господарювання!

Як вже повідомляли раніше, з 1 липня 2015 року на малий і середній бізнес чекали значні зміни, які передбачали застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), а саме установку касових апаратів у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, в наслідок прийняття 28 грудня 2014 року Верховною Радою Закону №71 - VIII «Про внесення зміни до податковий кодексу Україна (стосовно податкової реформи)».

Але, 1 липня 2015 року, на засіданні Комітету з податкової і митної політики парламентарі спільно з Урядом, проголосували в другому читанні і в цілому за Законопроект №1088 «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (відносно державних гарантій суб'єктам господарювання в застосуванні ними реєстраторів)». Депутати дозволили встановлювати касові апарати тільки після перевищення доходу в 1 млн грн в рік.

Цими змінами до закону Верховна Рада звільнила від обов'язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій платників єдиного податку: І групи; ІІ і ІІІ груп (фізичні особи-підприємці) незалежно від вибраного виду діяльності, у яких упродовж календарного року об'єм доходу не перевищує 1 000 000 гривен. Під поняття «Розрахункові операції» потрапляють будь-які оплати готівкою, платіжними картками, жетонами і так далі. Якщо оплата товару здійснюється у безготівковій формі з рахунку ФО-П, юридичної особи, то реєструвати таку операцію не потрібно.