Звіт голови спостережної комісії при виконкомі Довгинцівської районної в місті ради про результати діяльності за 2015 рік

Від: 18 лютого 2016

Координація роботи в районі з питань соціального захисту осіб, звільнених з місць позбавлення волі, супроводу осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, інших питань здійснюється спостережною комісією, створеною при виконкомі Довгинцівської районної в місті ради рішенням від 18.06.2014 № 309 відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення Криворізької міської ради від 30.03.2011 № 259 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів», Положення про спостережні комісії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 429 (зі змінами).

Відповідно до Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк», на виконання розпорядження міського голови від 09.12.2011 № 275-р «Про організацію роботи у сфері протидії та профілактики рецидивної злочинності», спостережною комісією за участю представників Довгинцівського відділення поліції КВ ГУ Національної поліції України в Дніпропетровській області, кримінально-виконавчої інспекції Довгинцівського району м. Кривого Рогу управ-ління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області, Криворізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, із залученням закладів охорони здоров’я, громадських та релігійних організацій здійснювалися заходи щодо організації роботи з особами, звільненими з місць відбування покарань, здійснення соціальної адаптації та супроводу осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, або засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, профілактичної роботи серед дітей та підлітків, що скоїли злочини та перебувають під адміністративним наглядом.

Протягом 2015 року проведено 12 засідань комісії. Рішення спостережної комісії оформлені відповідними постановами.

На підставі повідомлень органів та установ виконання покарань, звірок з районним відділенням поліції ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання. Станом на 31.12.2015 на обліку спостережної комісії перебувало 36 осіб зазначеної категорії, що на 25 осіб менше ніж наприкінці 2014 року.

На обліку у Довгинцівському відділенні поліції КВ ГУ Національної поліції України в Дніпропетровській області станом на 31.12.2015 пере-бувало 193 особи (у 2014 році – 253), звільнені з місць позбавлення волі. З них 13 осіб (у 2014 році – 49) перебували під наглядом (наркоманія). До того ж формально підпадає під категорію підваглядних 29 осіб (у 2014 році – 41), засуджених за скоєння тяжких злочинів. За порушення правил нагляду (ст. 187 КУпАП) було складено 98 адміністративних протоколів (у 2014 році – 114). До кримінальної відповідальності за ст. 395 КК України було притягнуто 2 особи (у 2014 році – 10).

На обліку у кримінально-виконавчої інспекції Довгинцівського району станом на 31.12.2015 перебувало 240 осіб (у 2014 році – 281)., засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. З метою виправлення та попередження вчинення нових злочинів за місцем про-живання осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням або протягом іспитового строку, відповідно до Інструкції про порядок виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та здійснення контролю щодо осіб, засуджених до таких покарань, спільного наказу ДДУ ПВП/МВС України від 19.12.2003 № 270/1560, працівниками сектору патрульної поліції проводилася індивідуально-профілактична робота з вищезазначеними категоріями, щомісячно перевірялися за місцем проживання поведінка та спосіб життя засуджених осіб.

Протягом 2015 року засуджені, які перебували на обліку в кримінально-виконавчої інспекції району, скоїли 13 нових злочинів, з них: невеликої тяжкості - 1; середньої тяжкості - 9; тяжкі - 3.

Аналіз зазначених злочинів свідчить про те, що основними їх причинами є складність офіційного працевлаштування, скрутне матеріальне становище, негативний вплив з боку друзів та знайомих, що призводить до вживання алкогольних чи наркотичних речовин, та неналежний нагляд з боку батьків або інших законних представників.

Робота щодо забезпечення виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, у вигляді громадських робіт засудженими та особами, які вчинили адміністративні правопорушення, участі їх у суспільно корисній праці, відбувалася відповідно до рішення районної в місті ради від 26.12.2014 № 280 «Про визначення видів безоплатних суспільно-корисних робіт та об’єктів, на яких відбуваються громадські роботи», у тісної взаємодії кримінально-виконавчої інспекції із суб’єктами господарювання району. Протягом 2015 року таке адміністративне стягнення було накладено відносно 53 правопорушників та покарання відносно 34 засуджених. З них 37 осіб відпрацювали адміністративне стягнення та були зняті з обліку по відбуттю стягнення. Але, 10 особам адміністративне стягнення було замінено на адміністративний арешт у зв’язку з ухиленням їх від громадських робіт. 22 особи були зняті з обліку по відбуттю кримінального покарання у виді громадських робіт. Відносно 14 осіб було подано матеріали за ст. 389 КК України у зв’язку з ухиленням їх від громадських робіт.

Організація взаємодії кримінально-виконавчої інспекції з міським центром зайнятості, міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладами освіти району, підприємствами, установами та організаціями з питання працевлаштування підоблікових осіб здійснюється згідно із законодавчими актами та відповідно до планів спільних заходів.

Кримінально-виконавча інспекція району своєчасно інформує службу у справах дітей виконкому та міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді про постановку на облік дітей та молоді, направляє останніх до вищевказаних служб для здійснення соціального супроводу, надання комплексу адресних соціальних послуг. Протягом звітного періоду до Довгинцівського підрозділу міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло 31 повідомлення щодо осіб віком до 35 років, які поставлені кримінально-виконавчою інспекцією на облік як такі, що засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. З ними проведено профілактичну роботу щодо недопущення скоєння повторних злочинів та протиправних дій. Фахівцями із соціальної роботи центру надано соціальну допомогу у ви-рішенні наступних питань: профілактика повторних злочинів та проти-правних дій – 101; налагодження соціальних зв’язків – 15; підвищення педагогічної обізнаності – 7; навчання навичкам безпечного способу життя щодо інфікування ВІЛ – 20. З метою недопущення повторних проявів девіантної поведінки 4 умовно-засуджені особи було направле-но до ресурсного центру примирення та корекційно-відновлювальних програм. На кінець 2015 року на обліку в центрі перебувала 1 сім'я, яка опинилася у складних життєвих обставинах і де проживає умовно засуджена неповнолітня дитина.

Всі особи, звільнені з місць позбавлення волі, направлялися районним відділенням поліції до управління праці та соціального захисту населення виконкому районної в місті ради, де отримували соціальні послуги з роз’яснення чинного законодавства з питань соціального захисту, надання допомоги у поновленні документів, отримання реєстрації, надання допомоги у працевлаштуванні, лікуванні тощо. Протягом 2015 року за допомогою у вирішенні різних питань звернулось 52 осо-би, звільнені з місць позбавлення волі, в тому числі: з питання віднов-лення документів – 10 чол.; працевлаштування – 27 чол. (всі були направлені до Криворізького міського центру зайнятості). Працевлаштовані 14 чол. Призначено одноразову грошову допомогу за рахунок коштів районного бюджету 7 чол. на загальну суму 1600 грн. Направлено для проходження медичного обстеження 23 чол. Поміщено на стаціонарне лікування 1 чол. 2 особи, які після повернення з місць позбавлення волі не мали постійного місця проживання, були направлені до КУ «Будинок нічного перебування».

Здійснювалися заходи, спрямовані на створення нових робочих місць для засуджених та залучення виробничих потужностей установ виконання покарань до соціально-економічного розвитку міста. На підставі укладеного Договору підряду продовжувалося виконання капітально-відновлювальних ремонтів тролейбусів моделей ЗіУ-682 (ЗіУ-9) Державним підприємством «Підприємство Криворізької виправної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровської області № 80». Протягом 12 місяців поточного року було відновлено каркаси кузовів 7 тролейбусів на загальну суму 322,8 тис. грн. (з ПДВ).